Home Page / Projekty / Další projekty

Další projekty

Podporujeme různé aktivity klánovických občanů související s naším posláním.

Kniha Nová pražská strašidla - Jan Nejedlý

Klánovické fórum finančně podpořilo v roce 2012 vydání knihy klánovického občana, novináře a humoristy Jana Nejedlého.

Jan Nejedlý v této knize shromáždil více než sto nových pražských strašidel z dob protektorátu, socialismu i současnosti. Na hraně mezi městskou legendou a autorskou fantazií tu ožívá proslulý válečný Pérák, Stalinova socha na Letné, Vyšehradští jezdci, vražedkyně s náklaďákem Olga Hepnarová nebo zpěvák Jiří Schelinger. Každé strašidlo s sebou přináší napínavý příběh na pomezí hororu a grotesky.

Básnická sbírka ESEMESKY - Luboš Palata

Klánovické fórum finančně podpořilo v roce 2015 vydání básnické sbírky klánovického občana, novináře a básníka Luboše Palaty.

Luboš Palata (1967) Vystudoval politologii a mezinárodní vztahy na UK v Praze. Novinář od roku 1991. Mimo jiné byl zástupcem šéfredaktora slovenského deníku Pravda, stálým středoevropským zpravodajem HN, vedoucím zahraničního oddělení Lidových novin a sedm let redaktorem zahraničního oddělení MF DNES. Nositel několika novinářských cen, mimo jiné Ferdinanda Peroutky, rakouské Středoevropské ceny, dvojnásobný nominant za Česko na Novinářskou cenu Evropského parlamentu. Pravidelně publikuje i v německých, polských a slovenských médiích.