Home Page / Projekty / Projekty

Projekty

Dosud nejvýznamnější naší aktivitou byla především správa Kulturního centra Beseda v letech 2005-2011.

Během této doby jsme uspořádali téměř 900 kulturních akcí, na které si našlo cestu více než 32 000 diváků.

 

Když jsme společně s vedením Klánovic v listopadu 2005 zakládali nadační fond, bylo naším přáním, aby se KC Beseda stalo skutečným centrem kultury. Tyto záměry jsme prezentovali i v tehdejším KZ (9/2005): „Chceme pod hlavičkou Klánovického fóra provozovat KC Beseda výhradně na nekomerčním základě. Centrum bude otevřeným prostorem pro různorodé kulturně-společenské projekty občanů Klánovic. Klánovické fórum tomuto otevřenému prostoru vtiskne manažerský ráz, zajistí financování provozu a jednotlivých akcí a nastaví potřebná pravidla hry. Nebude restaurací či jednoúčelovým zařízením, ani politickou základnou. Musí být otevřené stávajícím i novým projektům, stávajícím i novým lidem a iniciativám.“

 

Jsme hrdi na to, že na těchto slovech není třeba nic měnit. Ba co více… Slovo se stalo skutečností! Prestiž Besedy, jakožto regionálního centra kultury, neustále roste. Do Klánovic se sjíždějí návštěvníci z okolí hledající kvalitní kulturu a příjemné zážitky. Další provozovatelé (o.p.s. Nadosah 2012 - 2020 a z.s. Živá Beseda od 2021) pokračují v naší činnosti, vedli si a vedou i nadále skvěle a držíme jim palce!!

 

Dalším významným projektem byl projekt Sochání pro Hedviku. Pro Klánovice jsme měli možnost, díky skvělé práci autorů soch, postupně vytvořit soubor patnácti soch, které nyní zdobí klánovickou hlavní ulici a jiná významná místa v obci. Projekt „sochání“ vyvrcholil v listopadu 2018 instalací sochy na počest paní Hedviky Vilgusové s názvem Hmota | Zrcadlení | Energie a to na náměstí pojmenovaném po této vzácné paní (https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2201632656717258&type=3 ). Sochy byly financovány pořádáním koncertů, privátními dary a příspěvky MČ Praha Klánovice. Po vytvoření soch byly pak zdarma převedeny do majetku Klánovic.

 

No a nyní je před námi SIBRIN market v Sibřině!! Moc se těšíme, že i tento náš počin najde pozitivní odezvu jak v Sibřině, tak širokém okolí.